Naszyjnik z pereł: jak wybrać naszyjnik idealny? Wskazówki dotyczące średnicy pereł i długości naszyjnika

Szukasz pięknej biżuterii, która podkreśli Twój styl i elegancję? Potrzebujesz prezentu dla wyjątkowej osoby? Naszyjnik z pereł to doskonała propozycja. Jednak wybór odpowiedniego naszyjnika może być trudny, ponieważ perły występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dlatego w dzisiejszym poście chcemy podzielić się kilkoma wskazówkami na temat wyboru najlepszego naszyjnika i pokazać, jak przykładowe naszyjniki prezentują się na szyi.

Długości naszyjników perłowych

Długość naszyjnika jest jednym z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze perłowej biżuterii. W naszej ofercie najczęściej występują długości 42 cm, 45cm oraz 50cm, standardowe dla klasycznych, ponadczasowych naszyjników. Wychodząc naprzeciw aktualnym trendom posiadamy także chokery, które dzięki dodaniu regulacji w formie łańcuszka przy zapięciu można idealnie dopasować do szyi.

Dla osób szukających bardziej spektakularnych rozwiązań, dodatkowo pozwalających na indywidualne dopasowanie długości pereł na dekolcie, polecamy sznury. Z najdłuższych z nich (200cm) można stworzyć efekt 4 naszyjników na szyi, mając możliwość różnych konfiguracji. Większość sznurów nie posiada zapięcia, co przy problemie z samodzielnym zapinaniem naszyjnika może być ogromnym ułatwieniem.

Porównanie długości klasycznych naszyjników perłowych na modelce (obwód szyi modelki 34cm)

Jaką średnicę pereł wybrać?

Drugim, niezwykle ważnym czynnikiem jest wielkość pereł. Wybór jest szeroki: od bardzo delikatnych, drobnych perełek o średnicy 3-4mm, przez średniej wielkości, klasyczne perły o średnicy 7-8mm do efektownych korali przekraczających średnicę 10mm. Większe perły przyciągają uwagę, zaś mniejsze są doskonałym uzupełnieniem codziennych stylizacji.

Warto zwrócić uwagę, że wielkość pereł i długość naszyjnika są od siebie zależne. Naszyjnik 50cm z dużych pereł (11-12mm) będzie się wydawał optycznie krótszy niż np. naszyjnik 50cm ze średnich pereł (7-8mm). Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy chcesz mieć naszyjnik z większych korali, który równocześnie ładnie układa się i prezentuje na dekolcie.

Porównanie przykładowych średnic pereł dla klasycznych naszyjników perłowych na modelce

Dodatkowymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę, są rodzaj, kształt, kolor oraz jakość pereł, a także rodzaj zapięcia naszyjnika. Dzięki temu masz wiele możliwości wyboru biżuterii według własnych preferencji. O tych cechach pereł oraz ich wpływie na cenę piszemy tutaj.

Perły są klasyką biżuterii i nigdy nie wychodzą z mody. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór naszyjników z pereł, w różnych długościach i rozmiarach. Nasze perły są najwyższej jakości, co gwarantuje ich trwałość i piękny połysk na lata. Wybierz naszyjnik, który będzie idealnie pasował do Twojego stylu i ciesz się elegancją i pewnością siebie, jaką dają perły. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i znalezienia swojego wymarzonego naszyjnika z pereł. Inna długość, średnica czy kolor pereł? Nie ma problemu! U nas istnieje możliwość personalizacji biżuterii- wykonywana jest ona w pracowni przez osoby z dużym doświadczeniem. Jeżeli masz swoją wizję na idealny naszyjnik, skontaktuj się z nami, postaramy się pomóc.

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili

Nowy komentarz