Sznur z pereł - 14 sposobów noszenia
- News
- 0 lubi
- 1878 wyświetlenia
- 0 komentarze
Zacznijmy od podstawowej definicji sznura z pereł - jego kluczową cechą jest to, że nie posiada zapięcia, jest więc zakładany poprzez przełożenie go przez głowę. Kojarzony z eleganckimi stylizacjami na uroczyste okazje, stąd też naszyjniki zbliżone do 1m długości i powyżej nazywane są naszyjnikami typu Opera. W aspekcie historycznym sznury pereł były bardzo modnym dodatkiem do kreacji w latach 20. XX wieku - w końcu kto z nas nie zna "Wielkiego Gatsby'ego"? W obecnych czasach naszyjnik perłowy stylizowany jest także z bardziej casualowymi strojami, świetnie pasując np. do grubego swetra.
Możliwości noszenia sznura ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Zaprezentowane poniżej propozycje zostały stworzone z wykorzystaniem sznura o długości 160cm. Taką długość można zakupić np. tutaj. Sznur długości 160 cm daje swobodną możliwość 3-krotnego przełożenia przez głowę. Krótsze sznury pozwalają na 2-krotne przełożenie, a nasze najdłuższe, 200cm - na 4-krotne.
Pierwsze propozycje są bliskie klasyce, wielorzędowy naszyjnik, rozłożony nieregularnie, bądź z perłami zbliżonymi do siebie, tworzącymi efektowną kolię. Klasyką jest też pozostawienie rzędów bliżej szyi i puszczenie jednego rzędu luźniej, na dekolt.
W kolejnych przykładach warte uwagi są 2 ostatnie zdjęcia, pokazujące luźne przełożenie i supełek - supełek był już jednym z istotnych elementów noszenia sznurów perłowych w latach 20. XX wieku. Pierwsze zdjęcie jest luźną wariacją, która pokazuje, że tworząc plecionki ze sznura można osiągnąć bardzo intrygujące efekty, które doskonale uzupełnią kreację z głębszym dekoltem.
Następne propozycje pokazują, że sznur można nosić jako biżuterię bliżej szyi, co świetnie się sprawdzi przy mniejszych dekoltach. Stworzenie 4-krotnej kolii jest możliwe dla długości 160cm, ale raczej dla osób z mniejszą głową i szyją, inaczej może być problem z przełożeniem lub uczucie dyskomfortu w trakcie noszenia. Standardowo do tego potrzebny jest już dłuższy naszyjnik. Innym sposobem na skrócenie sznura jest kilkukrotne zaplecenie supełków, które dodatkowo stworzą ozdobę podkreślającą indywidualny charakter.
Sznur może być także wykorzystany jako duża, wielorzędowa bransoleta, która przyciąga wzrok. Kolejną propozycją, dość nietypową, jest wyciągnięcie jednego przeplecenia na głowę, by uzyskać równocześnie naszyjnik i odchodzącą od niego opaskę na głowę. Aby urozmaicić kompozycję, można także sznur złożyć na pół i skręcić, a przez pętelki po obu stronach przełożyć apaszkę. Efekt wow gwarantowany!
Posiadamy również w swojej ofercie sznur z zapinką , która umożliwia tworzenie kolejnych ciekawych wariacji.
To tylko kilka przykładów, jak można skomponować sznur, by nadać swojej stylizacji charakteru. Dzięki przewiązaniu każdej perły supełkiem, na nici jubilerskiej, biżuteria jest dużo trwalsza i pozwala na eksperymentowanie bez ryzyka ewentualnego rozsypania się pereł. Wybierz swój naszyjnik już teraz!
komentarze (0)