Dodane przez:: Sklep Apearl W: Perły

Perły, kryształy, diamenty? Biżuteria dla panny młodej

Delikatna i dziewczęca, a może ekstrawagancka i nowoczesna? Jaka jest i jaką chce być współczesna panna młoda? Odpowiedź najlepiej wyrazi noszona biżuteria. Co symbolizują perłowe kolczyki czy naszyjnik z kryształami? Biżuteria to nie tylko ozdoba, ale także rzecz mówiąca dużo o jej właścicielce.

Delikatna i dziewczęca, a może ekstrawertyczna, ekstrawagancka i nowoczesna? Jaka jest i jaką chce być współczesna panna młoda? Odpowiedź na to pytanie najlepiej wyrazi noszona biżuteria. Sentymentalna, otrzymana od mamy, babci lub przyjaciółki, ukaże emocje i międzyludzkie więzi. Lecz co zrobić, gdy takiej nie posiadamy? Jak dowiedzieć się, co symbolizują perłowe kolczyki czy naszyjnik z kryształami? Kluczem do sukcesu jest nie tylko dopasowanie biżuterii do fasonu i kolorystyki ślubnego stroju, ale także – a może przede wszystkim – dobór jej w sposób, aby jak najpełniej wyrażała charakter osoby, która ją nosi. Biżuteria to nie tylko ozdoba, ale także rzecz mówiąca dużo o jej właścicielce.

Perły – najmodniejsza biżuteria ślubna

To niebywałe, że jeszcze kilka lat temu perły – obecnie najmodniejszy kamień występujący w biżuterii ślubnej – były niedopuszczalnym elementem w stroju panny młodej. Perła według legend i tradycji uważana jest za kamień przynoszący pecha. Symbolizuje łzy Adama i Ewy po grzechu pierworodnym. Trzeba jednak spojrzeć na perłę z szerszym kontekście, by odkryć jej inne znaczenia. Owszem, perły symbolizują łzy, ale te anielskie, które chronią i są znakiem piękna, miłości oraz troski. W starożytnej Persji były uznawane za symbol czystości i dziewictwa, a ze względu na swą trwałość kojarzyły się także z nieśmiertelnością. 

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że idealnie pasują kolorystyką i charakterem do kreacji ślubnych. Białe, jasnoróżowe lub żółtawe – zebrane w sznur lub występujące pojedynczo w pierścionkach, kolczykach, naszyjnikach – pięknie dopełniają delikatne, klasyczne ślubne suknie. Nawet ekstrawaganckie wisiory lub długie sznury pereł w stylu Coco Chanel wyglądają dostojnie i elegancko. Już jeden element z tym kamieniem, np. bransoleta z perłą może upiększyć całą stylizację. Oto kilka propozycji biżuterii z perłami: 

– Zestawy (kolczyki, bransoletka, naszyjnik) z perłami i kryształkami. Komplety biżuterii to nieoceniona pomoc dla tych pań, które chciałyby dodać blasku prostej, minimalistycznej sukni ślubnej. Są idealnym rozwiązaniem także, jeśli ktoś obawia się mieszania wzorów biżuterii. Zestaw zawsze wygląda dobrze, ponieważ wszystko do siebie pasuje. Poszukując czegoś odpowiedniego, warto sprawdzić typowe oferty ślubne. Projektanci tego typu biżuterii wymyślili ją specjalnie do sukien (po przeanalizowaniu topowych fasonów i trendów ślubnych), jest więc duża szansa, że znajdziemy coś dla siebie.

35985

– Sznury Pereł. Idealne do prostych kreacji, szczególnie zestawów z krótką spódnicą i żakietem. Warto nosić je jak Coco Chanel czy Carrie Bradshaw – po kilka sznurów na raz. Daje to wrażenie zarazem elegancji i ekstrawagancji. 

– Kolczyki z perłą. Modne nie tylko do ślubu, przywrócone do łask przez dom mody Chanel kilka sezonów temu. Obecnie przeżywają renesans. Popularne są zarówno klasyczne sztyfty, jak i te dwustronne (perła po zewnętrznej i wewnętrznej stronie ucha) oraz podwójne – jedna osadzona na klasycznym sztyfcie, druga wystająca z przeciwnej strony małżowiny.
Artykuł pod linkiem:
http://allegro.pl/artykul/perly-krysztaly-diamenty-bizuteria-dla-panny-mlodej-59023