Blog - co nowego?

Największa perła świata - jak duże mogą być perły?
159 wyświetlenia

Interesuje Cię tematyka biżuterii i zastanawiasz się, jaka jest największa perła, którą kiedykolwiek znaleziono? W końcu te naturalne skarby Matki Natury wprowadzają w zachwyt wszystkich tych, którzy interesują się tymi wartościowymi i wyjątkowymi okazami.

Jak powstaje perła?
183 wyświetlenia

Aby w pełni docenić wartość i niepowtarzalny charakter pereł, warto wiedzieć, jak powstaje perła. W dzisiejszym artykule chcemy zdementować powszechne przekonanie, że rodzi się ona w bólach, a główną przyczyną jej powstania jest ziarenko piasku, które dostało się do wnętrza małża. To fakt, za produkcję pereł odpowiadają małże perłorodne, jednak sposób ich wytworzenia jest nieco inny, niż ten przodujący w wyobrażeniu wielu ludzi. Pora zatem wyjaśnić, czym są perły oraz jak powstają.

Gdzie kupić perły?
177 wyświetlenia

Marzy Ci się piękny naszyjnik z pereł lub nowa para olśniewających kolczyków lecz nie wiesz, gdzie kupić perły, by były oryginalne i warte swojej ceny? Kupienie dobrej jakości, naturalnych pereł hodowanych wymaga odpowiedniej wiedzy i znajomości różnic pomiędzy perłami naturalnymi a sztucznymi. Warto więc wiedzieć, gdzie kupić perły, które będą spełniać Twoje wymagania estetyczne i jakościowe.

Perły: jak nosić, do czego pasują, kiedy je zakładać
2345 wyświetlenia

Bransoletka, broszka, zestaw kolczyków lub naszyjnik - biżuteria z pereł może poprawić dosłownie każdy strój. Spójrz na niektóre z wielu opcji noszenia pereł.

7 pytań, które każdy powinien zadać sprzedawcy przed zakupem pereł
1633 wyświetlenia

W tym artykule przedstawiamy 7 najważniejszych pytań, które każdy z nas powinien zadać sprzedawcy pereł przed zakupem tych pięknych naturalnych kamieni! Niektóre pytania mogą wydawać się podchwytliwe lub wręcz banalnie proste, ale dzięki temu dokładnie sprawdzicie sprzedawcę i nie dacie się oszukać.

Jak odróżnić perły prawdziwe od sztucznych - czyli jak nie kupić imitacji?
16137 wyświetlenia

W tym artykule wskazujemy na co zwracać uwagę, aby odróżnić prawdziwe perły od sztucznych odpowiedników. Poznaj podstawowe metody, dzięki którym każdy z nas jest w stanie sprawdzić czy ma do czynienia z falsyfikatem czy prawdziwym wytworem natury.

Czy perły są drogie i od czego to zależy?
11067 wyświetlenia

Obecnie cena pereł zmniejszyła się na tyle, że na taką biżuterię może sobie pozwolić praktycznie każdy. Więc jak drogie są perły? I od czego zależy cena biżuterii z pereł? Przeczytasz o tym, w tym artykule!

Quiz: sprawdź swoją wiedzę na temat pereł
182 wyświetlenia

Spróbuj rozwiązać test wiedzy o perłach. Czy poprawnie odpowiesz na 10 zadanych pytań? Ten quiz rozwiążą poprawnie tylko prawdziwi znawcy.

Symbolika pereł - co oznaczają perły?
4494 wyświetlenia

Artykuł opisuje zawiłą symbolikę pereł - legendy głoszą, że perły zapewniają bezpieczeństwo. Mówi się również, że te małe kamienie szlachetne symbolizują lojalność, hojność, uczciwość. Niektóre mity nie są jednak tak pozytywne i opowiadają o perłach niosących ze sobą nieszczęście.

Perły nie tylko dla kobiet, mężczyźni mogą je również nosić
1114 wyświetlenia

Czy perły są zarezerwowane dla kobiet? Nic bardziej mylnego! W tym artykule dowiesz się, że mężczyźni także mogą nosić biżuterię z pereł, a nawet jest to wskazane, jeżeli facetowi zależy by być trendy.